Радіусні форми в інтер’єрі можуть виконувати безліч функцій. У попередніх матеріалах ми розглянули дві з них: радіусні шафи та міжкімнатні перегородки відповідної форми. Однак існує підвид шаф, який дозволяє облаштувати в квартирі окреме приміщення без перепланування та запрошення малярів. Це – гардеробна з радіусними дверима.

Якими бувають радіусні шафи-гардеробні

Власне, радіусна гардеробна – це велика шафа, яка не має своєї підлоги та, зазвичай, стінок. Такі шафи називають вбудованими. Їх облаштовують у кутках або нішах, кріплячи полиці просто до стін приміщення.

Форма радіусних гардеробних майже завжди є опуклою. Саме вона дає можливість виокремити якомога більше простору новій кімнаті, зробити зручне планування та залишити місце для вільних рухів людини, що перевдягається.

Дзеркальний фасад радіусної шафи-купе

Що має бути у радіусній гардеробній

  • Полиці. Перш за все, гардеробна з радіусними дверима – це шафа, у якій зберігаються та зручно дістаються за потреби усі необхідні речі. Якими полицями та тримачами має бути обладнана ідеальна шафа – дивіться у цій статті;
  • Дзеркало. Якщо розмір гардеробної дозволяє у ній перевдягатися, варто подбати про відповідне дзеркало. В ідеальному варіанті кімната має бути обладнана великим дзеркалом «в повний зріст» та додатковим (щоб оглянути себе зі спини);
  • Освітлення. Для перевдягання украй важливим є яскраве, натуральне світло. У невеликих приміщеннях використовують точкові світильники на стелі або світлодіодні стрічки по периметру кімнати;
  • Пуф. Або невелика тумба чи консоль. Додаткові меблі роблять перевдягання зручнішим, але їх можна встановити лише у досить просторій гардеробній.
Верхньоопорні радіусні двері

Що потрібно, щоб облаштувати радіусну гардеробну

  • Вільний простір. Як видно, гардеробна займає дещо більше місця, ніж звичайна шафа. Якщо в ній планують перевдягатися, а не просто зберігати речі, кімната має вмістити усі вищеназвані елементи та людину, яка зможе вільно рухатися всередині;
  • Кут або ніша. Щоб якомога ефективніше використати простір кімнати, в якій облаштовують гардеробну, радіусними дверима закривають нішу або вільний кут. Так гардеробна гармонійно вбудовується у простір й навіть робить кімнату більш затишною.

Радіусна шафа-гардеробна в інтер’єрі

Радіусна шафа-гардеробна здатна спростити зберігання речей та виділити для перевдягання окремий зручний простір. Найчастіше гардеробні встановлюють у спальні або передпокої.

Дизайн шафи завжди узгоджують з іншою частиною кімнати. Радіусні дверцята можуть бути матованими, суцільно зафарбованими або вкритими фотодруком. Гардеробні, призначені для перевдягання, зазвичай не роблять прозорими – зі зрозумілих причин.

Фасад радіусної шафи-купе з піскоструминним малюнком

Компанія «Радіус» знається на облаштуванні найкомфортніших шаф-гардеробних. Досвідчені майстри допоможуть визначитися з дизайном, спланувати зручне наповнення та навіть встановити шафу*.

Спланувати мою гардеробну

*якщо ви у Харкові. Для усіх інших куточків України ми організовуємо доставку.