Міжкімнатні розсувні двері – вже давно не екзотика. Їх використовують як альтернативу звичайним, а в деяких випадках вони просто незамінні.

Наприклад, розсувні двері економлять простір, тому їх використовують у невеликих приміщеннях. Також вони не потребують порогу і тому є гарним рішенням для осель, де є діти або люди з обмеженими можливостями. Розсувні стулки можуть бути досить великими й візуально продовжувати стіну, тому їх використовують як міжкімнатні перегородки.

Існує декілька типів розсувних дверей, проте радіусні – один з найвишуканіших.

Їхня опукла форма стане в нагоді, якщо двері мають бути встановлені у вигнуту, а не стандартну пряму стіну. Крім того, міжкімнатні радіусні двері допоможуть візуально збільшити простір, якщо встановити їх увігнутою стороною до меншої з двох кімнат.

Тож якими бувають розсувні радіусні двері? Подібно до радіусних шаф-купе, вони бувають різні за формою – опуклі, увігнуті та комбіновані.

Детальніше про форми читайте у матеріалі «Як вибрати шафу-купе: поради спеціаліста»

Також вони можуть мати різну систему розсування – й кожна система має свої особливості.

Розсувні системи міжкімнатних радіусних дверей

Підвісна

У такій системі стулки дверей тримаються на верхній напрямній рейці. Тому інша назва підвісної системи – верхньоопорна. За такої конструкції двері не потребують нижньої напрямної рейки й на підлозі зовсім не буде порогу. Проте вся вага двері буде триматися лише на верхньому кріпленні, тому приєднати підвісні двері можна лише до міцної цегляної або бетонної стіни (чи стелі).

Верхньоопорні радіусні двері

Нижньоопорна

Назва цієї системи вказує на те, що уся вага двері тримається на нижній напрямній рейці. Це дозволяє встановлювати досить важкі та великі двері. До того ж, така система трохи дешевша за інші. Однак конструкція обов’язково матиме поріг – нижню рейку, на яку спиратимуться двері.

Комбінована

У системах такого типу поєднують використання верхньої та нижньої напрямної рейок, між якими розподіляється вага дверей. Комбінований варіант коштує трохи дорожче, проте є більш надійним та універсальним. Він дозволяє втілити рішення будь-якої складності.

Напрямні радіусних дверей

З розсувним механізмом радіусних дверей, здається, все зрозуміло. А як щодо дизайну?

Матеріали та дизайн міжкімнатних радіусних дверей

Так само, як і при виробництві радіусних шафах-купе, опорні конструкції дверей (каркас, напрямні рейки) виготовляють із алюмінію. Алюмінієві конструкції фарбують у різні кольори та добирають залежно від бажаного дизайну. Тому вони майже не привертають уваги на готовому виробі.

Навпаки, полотно радіусних розсувних дверей – найпомітніша деталь конструкції. Його найчастіше виготовляють зі скла. Існує декілька варіантів скла для дверей, яке відповідає різним цілям.

Прозоре скло

Ідеальне, якщо потрібно, щоб міжкімнатні радіусні двері пропускали якомога більше світла. Також прозоре скло використовують для дверей, які встановлюють не у дверному отворі, а у кімнаті для зонування приміщення.

Двері з прозорого скла

Матоване скло

Цей напівпрозорий матеріал використовують, щоб приховати від сторонніх одяг у гардеробній або речі в суміжній кімнаті.

Двері з матованого скла

Фарбоване скло

Двері з фарбованого скла можуть бути яскравими або мати м’які пастельні кольори. Проте вони в жодному разі не будуть просвічуватись, як вироби з прозорого або матованого скла. За ними все можна надійно приховати 🙂

Скло з фотодруком

Фотодрук допомагає перетворити розсувні двері на елемент декору. Скло можна прикрасити панорамою улюбленого міста, знімком затишного куточка природи або вишуканим орнаментом.

Двері з елементами фарбованого скла та фотодруку

Різні стулки міжкімнатних радіусних дверей можна виготовити зі скла різних видів. Це дає додаткові можливості створити унікальний дизайн.

Радіусні розсувні двері – зручні та водночас незвичні. Вони встановлюються за допомогою різних систем та мають різний зовнішній вигляд через особливості матеріалів. Такі двері – це кожного разу індивідуальне рішення.

Обирайте двері, які зроблять вашу оселю затишною і неповторною!

Обрати