Радіусна шафа-купе – досить великий елемент інтер’єру, а тому притягує до себе багато уваги. Щоб не викликати дисонансу, вона має відповідати своєму оточенню – фактурі інших меблів, кольору стін та іншим деталям у кімнаті. Навчимося обирати колір радіусної шафи-купе, який щодня подобатиметься господарям та захоплюватиме гостей.

Які функції виконують різні види дизайну?

Плануючи зовнішній вигляд шафи, господарі переважно орієнтуються на власні уподобання. Проте є також універсальні принципи, на які варто звернути увагу. Вони стосуються ефекту, який справляють шафи з різним дизайном у різних типах приміщення.

Кольори навіть можуть створювати настрій. Світлі та спокійні – налаштовують на відпочинок, тому більш бажані для спальні або вітальні. Темні допомагають зосередитися, тому меблі таких відтінків встановлюють у кабінеті. Яскраві теплі кольори підвищують настрій, тому їх часто використовують у дитячих кімнатах.

Світла вітальня - Светлая гостиная - Компанія "Радіус"
Світла спальня - Светлая спальня - Радіус
Меблі створюють настрій - Радіус
Яскрава дитяча - Виготовляємо радіусні шафи-купе

Чи знали ви, що яскраві або темні меблі візуально займають багато простору? Вони акцентують на собі увагу та не рекомендовані до встановлення у невеликих кімнатах.

Світлі або дзеркальні поверхні навпаки розширюють приміщення. Схожий ефект утворюють також шафи з фасадом, вкритим широкими горизонтальними смугами. А от вертикальні смуги візуально зроблять кімнату трохи вищою.

Горизонтальні смуги в інтер'єрі - Виготовимо радіусні шафи-купе під Ваш дизайн

Дизайн шафи не обов’язково має бути монотонним – у ньому можуть комбінуватися яскраві та спокійні елементи. Однак це сміливе та творче рішення. Меблі з такою «зовнішністю» варто дуже ретельно добирати до інтер’єру, а ще краще – планувати разом із ним, щоб не утворити незугарного нагромадження кольорів у одній кімнаті.

Створення дизайну радіусної шафи-купе за розміром кімнати

  • Невелика кімната. Потребує радіусної шафи, виконаної у світлих відтінках або з дзеркальними елементами фасаду. Рекомендують також добирати колір, подібний до кольору шпалер – тоді шафа «маскуватиметься» на фоні стіни й візуально залишатиме більше простору;
  • Велика кімната. Може вмістити яскраву або темну контрастну шафу, яка стане центральним елементом та притягуватиме погляди.
Темна шафа-купе - Компанія "Радіус"
Світла шафа у маленькій кімнаті - Радіус - замовляйте

Добір кольору радіусної шафи-купе за типом приміщення

  • Спальня. У цій кімнаті все має налаштовувати на відпочинок, тому шафу та інші меблі рекомендують добирати у світлих, м’яких відтінках. Спокійні пастельні кольори ідеально пасуватимуть інтер’єру;
  • Дитяча. Таку кімнату можна оформити більш творчо. Зокрема, використати яскраві кольори або взагалі вкрити фасад шафи фотодруком із зображенням казкових пейзажів. Головне при цьому – зберегти естетичність кімнати;
  • Передпокій.  Рідко буває великим, тому тут доречні меблі з дзеркалами або такі, що «мімікрують» під оточуючий інтер’єр. Дзеркальна або просто непомітна шафа не створюватиме ефект загромадження простору.
Модель 30
Модель 1
Модель 26

Додаткові поради з оформлення

Щоб радіусна шафа-купе виглядала органічно, за фактурою вона має бути подібна до інших меблів у кімнаті. Наприклад, якщо усі вони виконані у стилі «венге», шафа теж повинна мати бодай елементи цього кольору.

Крім того, в одному приміщенні варто витримувати єдність ліній. Якщо у дизайні кімнати переважають прямі та лаконічні форми, буде помилкою прикрасити фасад шафи романтичними округлими візерунками.

Радіусна шафа-купе – це радше елемент стіни, тому її колір добирають згідно із виглядом шпалер та інших меблів у приміщенні.  З допомогою наведених порад у вас обов’язково вийде спланувати найкрасивішу шафу, яка підкреслить та доповнить помешкання. А майстри компанії «Радіус» радо втілять будь-який творчий задум!

Замовити свою шафу!