Замислившись про ремонт, кожен прагне, щоб у результаті помешкання виглядало вишукано. Досягти цього найпростіше з допомогою дизайнера. Однак, по-перше, не кожен може дозволити послуги досвідченого фахівця. По-друге ж, планування інтер’єру власного дому є приємним та творчим заняттям, яке не кожний господар довірить чужій людині.

Планування «зовнішності» кімнат зазвичай починають із добору кольорів – для стін, стелі, підлоги та меблів. Гармонійно дібрані кольори створюють цілісне враження від кімнати та не набриднуть із часом. Розглянемо, як дібрати кольори для інтер’єру та меблів – в тому числі, радіусних шаф-купе.

Загальні рекомендації щодо вибору та розміщення кольорів

Найперша порада, яку одностайно дають всі дизайнери світу – не варто змішувати в одному приміщенні більше трьох кольорів. Різні відтінки цих кольорів, втім, можуть співіснувати.

Розподіляються ці кольори теж за певним алгоритмом. Основний колір має займати приблизно 65% простору. 30% прийдеться на додаткові відтінки, а ще 5% – на кольорові акценти.

three colors
three colors

Пам’ятайте, що світлі кольори візуально збільшують простір, а темні навпаки його стискають. Тому світлі відтінки краще використовувати у невеликих за розміром кімнатах, а темні – ужити в просторих приміщеннях.

Меблі та кольори в інтер’єрі

Меблі є невід’ємним цілим інтер’єру кімнати. Ось що варто зробити, щоб вони підтримали створюваний образ.

  • Усі меблі мають бути в одній кольоровій палітрі, щоб кожен з елементів пасував до оточення та не утворював хаосу. Оберіть один колір та текстуру та слідуйте їм, замовляючи нові елементи;
  • Стіни, підлога та стеля мають підкреслювати та виокремлювати меблі, а не забирати на себе увагу. Їх роблять у більш нейтральних кольорах і, найчастіше, однотонними;
  • Меблі мають бути світлішими за підлогу, проте темнішими за стіни. Тоді вони виглядають виразно.
wardrobe interior

Вибір кольору згідно з призначенням кімнати

  • Дитяча. Для малої дитини обирайте м’які заспокійливі кольори, сповнені ніжності. А от у кімнаті для дитини молодшого та середнього шкільного віку можна використати яскраві теплі кольори (помаранчевий або жовтий), які сприятимуть творчості;
  • Спальня. Слід надати перевагу ніжним світлим відтінкам та пастельним кольорам, які налаштовують на відпочинок. До таких відносять пісочний, світлі відтінки рожевого, блакитного, бірюзового та шоколадного кольорів;
RADIUS - палітра кольорів
RADIUS - вибір кольору радіусної шафи
  • Вітальня. Для інтер’єру найбільшої кімнати в помешканні часто обирають класичні відтінки – бежеві, брунатні, сірі. Творчим особистостям вітальня дає простір для фантазії та втілення особистих вподобань. Її можна зробити у зелених, жовтих, синіх та навіть червоних відтінках;
  • Передпокій. Зазвичай має лаконічний дизайн. Тут використовують золоті, пісочні або кремові кольори, відтінки та текстури дерева. Поширеним є уживання білого кольору як основного, підкресленого чорними або темно-коричневими елементами.
Радиусные шкафы-купе на заказ
Заказать радиусный шкаф-купе

Деталі, варті уваги

Найпростіше спланувати інтер’єр у нейтральних світлих відтінках. Яскраві кольори потребують більш виважених рішень, проте в результаті помешкання виглядатиме більш нетипово і творчо. Щоб яскраві елементи не перевантажували простір та водночас справляли ефект, варто підкреслити їх контрастними темними або блідими відтінками.

Радіусні шафи купе на замовлення

Успіхів у створенні власного неповторного та затишного простору! Замовляйте радіусні шафи-купе потрібного кольору в компанії «Радіус» – та доповнюйте омріяний інтер’єр вишуканими меблями.

Замовити свою шафу!